ALZHEIMER HOME Filipov (Čáslav)

+420 722 961 444

(jednání se zájemci o umístění)

filipov@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Filipov

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Filipov

ALZHEIMER HOME Filipov najdete nedaleko Čáslavi. Nedávná celková modernizace umožnila zvýšení úrovně a kvality poskytované péče.

Nezaměnitelný půvab našemu centru propůjčuje budova, připomínající zámek Hluboká, ale i rozmanitost krajiny, v níž se stýkají Železné hory a rovinaté Polabí. Procházky po parku, který je součástí centra, klientům zpestřují holandské zakrslé kozy z našeho zoo koutku.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Filipov je 95 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, masáže, aromaterapii. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, někteří klienti navštěvují univerzitu třetího věku, do centra dochází pastor a kněz.

ALZHEIMER HOME Filipov

Galerie

ALZHEIMER HOME Filipov

Reference

  • Vážené dámy, vážení pánové! Ve vašem zařízení pobývala paní Jaroslava z Kolína. Pro naši rodinu nebyla lehkou a jednoduchou záležitostí vytrhnout ji z rodinného prostředí, ale byla to bohužel jediná nejlepší a nezbytná alternativa jejího dalšího života. Při všem tom neštěstí jsme však měli to štěstí, že se nám ji podařilo umístit právě k vám. Ona si však již mnoho věcí nedokázala patřičně užít a přednosti pobytu právě u vás náležitě ocenit. My jsme si však stále více uvědomovali, jak je o ni dobře postaráno, a že jsme opravdu nemohli vybrat lépe. Ať to již bylo stravování, ubytování, péče ze strany personálu a ze začátku volný pohyb po budově i zahradě a další možné aktivity a služby. Jak dobře to děláte, jsme si nejvíc uvědomili, když jsme asi po roce trochu s obavami, jak bude reagovat, vzali mamku domů do Kolína na její milovanou zahradu, kde jsme si při krásném počasí udělali kávu a koláče. Po dotazu, jak se jí to líbí, prohlásila: „Já už chci domů.“ Byli jsme trochu překvapeni, ale s určitou lítostí jsme museli konstatovat, že doma pro ni není v Kolíně, ale ve Filipově, a že je to dobře. Osud ukončil pobyt naší maminky ve vašem domově a nám nezbývá, než vám za celou naši rodinu co nejupřímněji poděkovat a popřát vám ve vaší záslužné činnosti co nejvíce úspěchů a spokojených klientů.
    Bohuslav K.
  • Vážená paní Koutová, chtěla bych vám všem alespoň touto cestou poděkovat za péči o maminku, paní Blanku. Velmi mě těší, že každou návštěvu je upravená, učesaná, usměvavá. Velmi děkuji veškerému personálu, všichni jsou vždy usměvaví, milí, ochotní, trpěliví. Nejen při návštěvách ale i v rámci telefonování. S telefonováním mamince vždy někdo z personálu pomáhá. Je to obdivuhodné při tak těžké, namáhavé a náročné práci v péči o klienty (fyzické i psychické) být stále v dobré náladě. A dělat práci navíc – vyprat obal na mobil, popsat králíka, se kterým je maminka stále prý i v noci …….. Všichni máme dobrý pocit z atmosféry domova – pozná se dobré klima na pracovišti, je to jistě zásluha vedení. V neděli jsme maminku měli na chvíli doma, byla ráda. Optala se, v kolik hodin pojede zpět domů. Je u vás jako doma a to je pro nás příjemné sdělení. Při návratu jí přijímal pan pečovatel opět s úsměvem. Maminka si chválí i kuchyni. Z hlediska hygieny je též péče na velmi vysoké úrovni. Přeji vám všem pevné zdraví, klid a pohodu. Blanka K.
    Blanka K.
ALZHEIMER HOME Filipov

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Filipov

Zámecká 1/25, 286 01 Čáslav

+420 722 961 444

 

Partneři

ALZHEIMER HOME Filipov

Dokumenty

Důležité dokumenty ke stažení.

ALZHEIMER HOME Filipov

Kontakty

Jana Střihavková
Ředitelka
+420 774 774 010 jana.strihavkova@alzheimerhome.cz
Marie Koutová
Vrchní sestra
+420 774 774 011 marie.koutova@alzheimerhome.cz
Mgr. Linda Najbrtová
Sociální pracovnice
+420 774 774 015 linda.najbrtova@alzheimerhome.cz
Lukáš Pallan
Vedoucí péče
+420 774 774 718 lukas.pallan@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Filipov

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 774 774 013
ALZHEIMER HOME Filipov

Kde nás najdete