ALZHEIMER HOME Zlín

+420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

zlin@alzheimerhome.cz
+420 773 377 070
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Zlín

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Zlín

Alzheimercentrum Zlín najdete v klidné části města, v blízkosti lesa s krásným výhledem na Baťovy domky a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia. Když počasí dovolí, klienti tráví hodně času na terase kryté markýzou nebo využívají odpočinkové zóny. Veškeré prostory jsou volně přístupné – a tak mají klienti i jejich rodiny dostatek možností užít si klid a soukromí při návštěvách.

Příjemný rozruch vnáší do našeho centra Dětská skupina Brouček. Je nepochybné, že přítomnost dětí má na psychiku klientů pozitivní vliv.

Přímo v areálu se nachází i salón krásy, do něhož pravidelně dochází kadeřnice a pedikérka, a také ordinace praktického lékaře, kterou využívá také psychiatr.

Centrum získalo ocenění Dobrá duše za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc. Velmi si vážíme všech, kteří nám v péči o klienty pomáhají svou laskavostí a pochopením.

Současně jsme místem pro testování paměti při České alzheimerovské společnosti, které probíhá v průběhu celého roku a také v rámci Dnů paměti.

Úzce spolupracujeme se Střední zdravotnickou školou Zlín a Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati, jejichž studenti u nás absolvují odborné praxe a stáže.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích (výjimečně jednolůžkových) s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Zlín 152 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace .

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro ošetřovatelskou rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. V centru navíc probíhá canisterapie i terapie s poníky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

ALZHEIMER HOME Zlín

Galerie

ALZHEIMER HOME Zlín

Reference

  • Dobrý den paní ředitelko, ráda bych vaším prostřednictvím poděkovala všem vaším zaměstnancům, kteří od 15.7. 2021 pečovali o mého manžela M. H. Byli vždy milí, ochotní a laskaví. Děkuji a přeji hezký den.
    Z. H.
  • Vážená paní ředitelko, děkuji za pozvání na Den Alzheimerovy choroby. Akci jsem si velmi užil a bylo pro mě velmi přínosné sledovat, co všechno jste pro své pacienty schopni a ochotni zorganizovat. Je to až neskutečné. Chci Vám a Vašemu kolektivu jménem naší rodiny moc poděkovat za vše, co děláte a hlavně jak to děláte v rámci nesnadné péče o nemocné pacienty. S pozdravem a přáním pěkného dne Josef Tlusťák
    Josef Tlusťák
ALZHEIMER HOME Zlín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Zlín

Růmy 1393, 760 01 Zlín

+420 724 383 772

 

ALZHEIMER HOME Zlín

Dokumenty

Důležité dokumenty ke stažení.

ALZHEIMER HOME Zlín

Kontakty

Bc. Jana Michálková
Vrchní sestra
+420 773 377 071 jana.michalkova@alzheimerhome.cz
Bc. Jana Kafková
Sociální pracovnice
+420 773 377 075 jana.kafkova@alzheimerhome.cz
Mgr. Aneta Planetová
Sociální pracovnice
+420 778 494 060 aneta.planetova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Zlín

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 773 377 073
ALZHEIMER HOME Zlín

Kde nás najdete