Zhodnotili jsme spokojenost s Domovem za rok 2023

Stejně jako každý rok, jsme hodnotili předešlý rok v Domově. Tentokrát se nás do hodnocení zapojila necelá polovina z nás. Dotazníky byly ve 2 verzích, aby byla spokojenost zachycena i u těch, kteří si s ostatními již nepopovídají. Měli jsme tyto otázky:

1) Líbí se mi tady, jsem tady rád/a?
Většina z nás je spokojena. 4 z nás by byli raději doma. Popovídali jsme si na toto téma se sestřičkami a i když jsme spokojeni v ostatních bodech, víme, že „doma je doma“ a také bychom uvítali více návštěv z rodiny.

2) Jídlo mi chutná?
Většina z nás je spokojena. Jen 5 spolubydlícím se nelíbí některé pokrmy – polévky a druhé večeře se opakují, další nemá rád rýži, jiný brambory, chléb k večeři a poslední nemá v oblibě DIA snídaně. S velikostí porce jsme většinou spokojeni. 1 z nás by si přál více omáčky a 2 spolubydlící naopak poloviční porci. Zhodnotili jsme, že servírovaný pokrm vypadá většinou pěkně a je teplý. A s chutí nápojů jsme většinou spokojeni. 11 z nás by bylo pro četnější sladká jídla a omáčky, 4 pro jen teplé večeře a řízky, 3 by chtěli více zeleniny, salátů a bramboráků, 2 více knedlíků a zákusků. Zkrátka chutě máme každý různé. Stravu však řešíme i na výboru obyvatel a o skladbu jídelníčku se stará nutriční terapeutka. Oblíbené potraviny a nápoje nám nosí blízcí a máme možnost si je koupit v obchůdku.

3) Mám dostatečný pocit volnosti?
Pouze 3 z nás uvedli, že ne. Bylo to však způsobené zdravotním stavem, nikoli přičiněním sestřiček. V jednom případě bylo zaznamenané přání chodit více ven. Pohyb v rámci areálu máme neomezený a s doprovodem můžeme mimo Domov po domluvě kdykoli.

4) Jak hodnotím chování pracovníků ke mně?
Naprostá většina z našich řad uváděla, že se nám tu líbí, nemáme ze sestřiček strach, do ničeho nás nenutí a podporují nás v samostatnosti. 

 

Z dotazníku pro „klienty, kteří již nejsou schopni verbálního projevu“ podle chování, gest atd. vyšlo, že většina z nás je usměvavá, v noci klidně spíme, nejsme neklidní, dobře jíme. Když se objeví změna v chování, příjmu stravy apod. sestřičky se vždy snaží zjistit příčinu – např. bolest, případně dojde k úpravě individuálního přístupu, aby se předešlo našemu rozladění.